BIRS Live Stream Schedule

Below is the schedule of talks, not necessarily those that will be broadcast. We encourage participants to record and broadcast their talks, but it is up to them to press the button.

New Challenges in Energy Markets - Data Analytics, Modelling and Numerics (Sep 22 to 27)

Monday September 23 between 10:30 and 11:05 MDT [2019-09-23T10:30:00.00-06:00]
Vincent Kaminski of Rice University
Monday September 23 between 11:05 and 11:40 MDT [2019-09-23T11:05:00.00-06:00]
Michael Pavlin of Wilfred Laurier University, Price Integration in Competitive Markets with Capacitated Transportation Networks
Monday September 23 between 16:15 and 16:50 MDT [2019-09-23T16:15:00.00-06:00]
Elisa Alos of University Pompeu Fabra, On the optimal choice of strike conventions in exchange option pricing
Monday September 23 between 16:50 and 17:25 MDT [2019-09-23T16:50:00.00-06:00]
Christina C. Christara of University of Toronto, PDE approaches to option pricing under stochastic correlation
Tuesday September 24 between 09:00 and 09:35 MDT [2019-09-24T09:00:00.00-06:00]
Tony Ware of The University of Calgary, Polynomial maps of polynomial processes for energy prices
Tuesday September 24 between 09:35 and 10:10 MDT [2019-09-24T09:35:00.00-06:00]
Michael Günther of University of Wuppertal, Geometric Integration in numerical finance
Tuesday September 24 between 10:45 and 11:20 MDT [2019-09-24T10:45:00.00-06:00]
Glen Swindle of Scoville Risk Partners, Pricing in a Stochastic Environment
Tuesday September 24 between 11:20 and 11:55 MDT [2019-09-24T11:20:00.00-06:00]
Anatoliy Swishchuk of University of Calgary, Overview of some recent results in energy market modelling and clean energy vision
Tuesday September 24 between 13:30 and 14:05 MDT [2019-09-24T13:30:00.00-06:00]
Arvind Shrivats of University of Toronto, Behaving Optimally in Solar Renewable Energy Certificate Markets
Tuesday September 24 between 14:05 and 14:40 MDT [2019-09-24T14:05:00.00-06:00]
Dena Firoozi of University of Toronto, A Mean Field Game Approach to Solar Renewable Energy Contract Markets
Tuesday September 24 between 15:45 and 16:20 MDT [2019-09-24T15:45:00.00-06:00]
Karel In 't Hout of University of Antwerpen, Operator splitting schemes for the two-asset Merton jump-diffusion model
Tuesday September 24 between 16:20 and 16:55 MDT [2019-09-24T16:20:00.00-06:00]
Carlos Vazquez Cendon of Universidade da Coruna
Wednesday September 25 between 09:00 and 09:35 MDT [2019-09-25T09:00:00.00-06:00]
Joe Byers of Oklahoma State University, Robust Estimation of Conditional Risk Measures for Crude Oil and Natural Gas Futures Prices in the Presence of Outliers
Wednesday September 25 between 09:35 and 10:10 MDT [2019-09-25T09:35:00.00-06:00]
Nina Lange of Technical University of Denmark, Hedging of Bunker Fuel Cost with Futures Or Forwards: Trade-Off Between Liquidity and Correlation
Wednesday September 25 between 10:45 and 11:20 MDT [2019-09-25T10:45:00.00-06:00]
Ronnie Sircar of Princeton University
Wednesday September 25 between 11:20 and 11:55 MDT [2019-09-25T11:20:00.00-06:00]
Paolo Guasoni of Dublin City University, Asset Prices in Segmented and Integrated Markets
Thursday September 26 between 09:00 and 09:35 MDT [2019-09-26T09:00:00.00-06:00]
Matt Davison of University of Western Ontario, Real Options in Energy Finance
Thursday September 26 between 09:35 and 10:10 MDT [2019-09-26T09:35:00.00-06:00]
Somayeh Moazeni of Stevens Institute of Technology, Valuation of Flexible Energy Resources in a Nonbinding Commitment Transactive Energy Market
Thursday September 26 between 10:45 and 11:20 MDT [2019-09-26T10:45:00.00-06:00]
Bertram Düring of University of Sussex, High-order compact finite difference schemes for option pricing
Thursday September 26 between 11:20 and 11:55 MDT [2019-09-26T11:20:00.00-06:00]
Cornelis Oosterlee of CWI Amsterdam and Delft University of Technology, Calibration with neural networks
Thursday September 26 between 13:30 and 14:05 MDT [2019-09-26T13:30:00.00-06:00]
Andreas Wagner of Fraunhofer Institute for Industrial Mathematics, EPEX price forecasting using neural networks
Thursday September 26 between 15:45 and 16:20 MDT [2019-09-26T15:45:00.00-06:00]
Sema Coskun of University of Kaiserslautern, Modeling the Electricity Demand in the Intraday Market: An SDE Approach
Thursday September 26 between 16:20 and 16:55 MDT [2019-09-26T16:20:00.00-06:00]
Michael Coulon of The University of Sussex, Wind Park Valuation, Optimal Trading and Risk Management in the German Intraday Power Markets

Retreat for Young Researchers in Probability and areas of Application (Sep 27 to 29)

Saturday September 28 between 09:00 and 09:40 MDT [2019-09-28T09:00:00.00-06:00]
Zhongwei Shen of University of Alberta, A quasi-stationary distribution approach to transient dynamics [Chair: Ed Perkins]
Saturday September 28 between 09:45 and 10:25 MDT [2019-09-28T09:45:00.00-06:00]
Joseph Horan of University of Victoria, A cocycle Perron-Frobenius theorem for random dynamical systems on Banach spaces
Saturday September 28 between 10:50 and 11:30 MDT [2019-09-28T10:50:00.00-06:00]
Delphin Sénizergues of University of British Columbia, Asymptotic properties of weighted recursive and preferential attachment trees [Chair:Gourab Ray]
Saturday September 28 between 11:35 and 12:15 MDT [2019-09-28T11:35:00.00-06:00]
Josh Rosenberg of University of Washington, The Poisson frog model on Galton-Watson trees
Saturday September 28 between 13:45 and 14:25 MDT [2019-09-28T13:45:00.00-06:00]
Chandra Rajulapati of University of Saskatchewan, Stochastic modelling of extreme precipitation-from global scale to urban scale [Chair:Yaozhong Hu]
Saturday September 28 between 14:50 and 15:30 MDT [2019-09-28T14:50:00.00-06:00]
Wenning Wei of University of Calgary, Optimal Liquidation in Target Zone Models and Neumann Problem of Backward SPDEs with Singular Terminal Condition
Sunday September 29 between 09:00 and 09:40 MDT [2019-09-29T09:00:00.00-06:00]
Shirou Wang of U. Alberta, Desynchronization for Markov perturbation of synchronized random networks [Chair: Yingfei Yi]
Sunday September 29 between 09:45 and 10:25 MDT [2019-09-29T09:45:00.00-06:00]
Weiwei Qi of University of Alberta, On time-periodic Fokker-Planck equations
Sunday September 29 between 10:50 and 11:30 MDT [2019-09-29T10:50:00.00-06:00]
Thomas Budzinski of University of British Columbia, Random (non-planar) maps with unconstrained genus [Chair: Martin Barlow]
Sunday September 29 between 11:35 and 12:15 MDT [2019-09-29T11:35:00.00-06:00]
Yinon Spinka of UBC, Infinite random geometric graphs on a circle

Classification Problems in von Neumann Algebras (Sep 29 to Oct 4)

Monday September 30 between 09:00 and 09:50 MDT [2019-09-30T09:00:00.00-06:00]
Kate Juschenko of University of Texas at Austin
Monday September 30 between 10:30 and 11:20 MDT [2019-09-30T10:30:00.00-06:00]
Yoshikata Kida of University of Tokyo, Groups with infinite FC-center have the Schmidt property
Monday September 30 between 14:20 and 15:10 MDT [2019-09-30T14:20:00.00-06:00]
Sorin Popa of University of California, Los Angeles
Monday September 30 between 15:40 and 16:30 MDT [2019-09-30T15:40:00.00-06:00]
Claire Anantharaman-Delaroche of Universite d'Orleans, Weak containment vs amenability for group actions and groupoids
Monday September 30 between 16:40 and 17:30 MDT [2019-09-30T16:40:00.00-06:00]
Marius Junge of University of Illinois at Urbana-Champaign, $q$-gaussian von Neumann algebras
Tuesday October 1 between 09:00 and 09:50 MDT [2019-10-01T09:00:00.00-06:00]
Bachir Bekka of University of Rennes France
Tuesday October 1 between 10:30 and 11:20 MDT [2019-10-01T10:30:00.00-06:00]
Stefaan Vaes of KU Leuven, Ergodicity and type of nonsingular Bernoulli actions
Tuesday October 1 between 13:30 and 14:20 MDT [2019-10-01T13:30:00.00-06:00]
Yusuke Isono of Kyoto University, Popa's intertwining theory for type III factors
Tuesday October 1 between 14:30 and 14:55 MDT [2019-10-01T14:30:00.00-06:00]
Pieter Spaas of University of California San Diego, The Jones-Schmidt property and central sequence algebras
Tuesday October 1 between 15:30 and 16:20 MDT [2019-10-01T15:30:00.00-06:00]
Remi Boutonnet of Universite de Bordeaux, Stationary characters on lattices in semi-simple groups
Tuesday October 1 between 16:30 and 16:55 MDT [2019-10-01T16:30:00.00-06:00]
David Jekel of UCLA, Free Complementation of Certain MASAs in $L(\mathbb{F}_d)$ via Conditional Transport of Measure
Tuesday October 1 between 17:05 and 17:30 MDT [2019-10-01T17:05:00.00-06:00]
Daniel Drimbe of University of Regina, Orbit equivalence rigidity for product actions
Wednesday October 2 between 09:00 and 09:50 MDT [2019-10-02T09:00:00.00-06:00]
Sven Raum of Stockholm University, Superrigidity for group operator algebras
Wednesday October 2 between 10:10 and 11:00 MDT [2019-10-02T10:10:00.00-06:00]
Robin Tucker-Drob of Texas A&M University
Wednesday October 2 between 11:10 and 11:35 MDT [2019-10-02T11:10:00.00-06:00]
Andrew Marks of University of California Los Angeles
Thursday October 3 between 09:00 and 09:50 MDT [2019-10-03T09:00:00.00-06:00]
Thomas Sinclair of Purdue
Thursday October 3 between 10:30 and 11:20 MDT [2019-10-03T10:30:00.00-06:00]
Isaac Goldbring of University of California at Irvine, Playing games with II$_1$ factors
Thursday October 3 between 13:30 and 14:20 MDT [2019-10-03T13:30:00.00-06:00]
Ionut Chifan of University of Iowa
Thursday October 3 between 14:30 and 14:55 MDT [2019-10-03T14:30:00.00-06:00]
Lauren Ruth of University of Vanderbilt
Thursday October 3 between 15:30 and 16:20 MDT [2019-10-03T15:30:00.00-06:00]
Ben Hayes of University of Virginia, Maximal rigid subalgebras of deformations and $L^{2}$-cohomology, I
Thursday October 3 between 16:30 and 16:55 MDT [2019-10-03T16:30:00.00-06:00]
Rolando de Santiago of University of California Los Angeles, Maximal Rigid Subalgebras of Deformations and $L^2$ Cohomology, II
Thursday October 3 between 17:05 and 17:30 MDT [2019-10-03T17:05:00.00-06:00]
Sayan Das of University of Iowa
Friday October 4 between 09:00 and 09:50 MDT [2019-10-04T09:00:00.00-06:00]
Alain Valette of Universite de Neuchatel, Explicit Baum-Connes for $\mathbb Z^2\rtimes F_2$
Friday October 4 between 10:30 and 10:55 MDT [2019-10-04T10:30:00.00-06:00]
Mateusz Wasilewski of KU Leuven, Quantum Markov semigroups on $q$-Gaussian algebras
Friday October 4 between 11:05 and 11:30 MDT [2019-10-04T11:05:00.00-06:00]
Kristin Courtney of WWU Münster, Amalgamated Products of Strongly RFD $\mathrm{C}^*$-algebras arising from locally compact groups

Herglotz-Nevanlinna Theory Applied to Passive, Causal and Active Systems (Oct 6 to 11)

Monday October 7 between 09:30 and 10:30 MDT [2019-10-07T09:30:00.00-06:00]
Mihai Putinar of University of California at Santa Barbara, Herglotz-Nevanlinna class in several variables
Monday October 7 between 11:00 and 11:30 MDT [2019-10-07T11:00:00.00-06:00]
Daniel Alpay of Chapman University
Monday October 7 between 14:30 and 15:00 MDT [2019-10-07T14:30:00.00-06:00]
Mats Gustafsson of Lund University
Monday October 7 between 15:30 and 16:00 MDT [2019-10-07T15:30:00.00-06:00]
Arthur Yaghjian of Electromagnetics Research Consultant
Monday October 7 between 16:00 and 16:30 MDT [2019-10-07T16:00:00.00-06:00]
Francesco Monticone of Cornell University
Monday October 7 between 16:30 and 17:00 MDT [2019-10-07T16:30:00.00-06:00]
Ornella Mattei of University of Utah, Determination of the size of an inclusion from one boundary measurement at a specific moment of time
Monday October 7 between 17:00 and 17:30 MDT [2019-10-07T17:00:00.00-06:00]
Christian Engstrom of Linneaus University, Algebraic Nevanlinna operator functions and applications to electromagnetics
Tuesday October 8 between 09:00 and 10:00 MDT [2019-10-08T09:00:00.00-06:00]
Owen Miller of Yale University, Fundamental limits to electromagnetic response by convexity, causality, and duality
Tuesday October 8 between 10:30 and 11:00 MDT [2019-10-08T10:30:00.00-06:00]
Lars Jonsson of KTH Royal Institute of Technology, Initial results on matching with applications to integrated 5G-antennas
Tuesday October 8 between 11:00 and 11:30 MDT [2019-10-08T11:00:00.00-06:00]
Fernando Guevara Vasquez of University of Utah, Imaging with Johnson-Nyquist noise
Tuesday October 8 between 13:30 and 14:00 MDT [2019-10-08T13:30:00.00-06:00]
Fritz Gesztesy of Baylor University, Self-adjoint boundary conditions for singular Sturm-Liouville problems and the computation of $m$-functions for Bessel, Legendre, and Laguerre operators.
Tuesday October 8 between 14:00 and 14:30 MDT [2019-10-08T14:00:00.00-06:00]
Joseph Ball of Virginia Tech, Homogeneous Herglotz class versus homogeneous Herglotz-Agler class
Tuesday October 8 between 14:30 and 15:00 MDT [2019-10-08T14:30:00.00-06:00]
Mitja Nedic of Stockholm University, Product Borel measures in the plane satisfying a certain positivity condition
Tuesday October 8 between 15:30 and 16:00 MDT [2019-10-08T15:30:00.00-06:00]
Kenneth Golden of University of Utah, Herglotz functions and multiscale homogenization for sea ice
Tuesday October 8 between 16:00 and 16:30 MDT [2019-10-08T16:00:00.00-06:00]
M. Yvonne Ou of University of Delaware USA, Integral representation formula (IRF) for permeability and tortuosity for porous media
Tuesday October 8 between 16:30 and 17:00 MDT [2019-10-08T16:30:00.00-06:00]
Narek Hovsepyan of Temple University, Analytic continuation problems via reproducing kernel Hilbert spaces
Tuesday October 8 between 17:00 and 17:30 MDT [2019-10-08T17:00:00.00-06:00]
Boris Gralak of Institut Fresnel, Effective parameters of periodic electromagnetic structures from Kramers-Kronig relations extended to spatially dispersive media
Wednesday October 9 between 09:00 and 10:00 MDT [2019-10-09T09:00:00.00-06:00]
Victor Vinnikov of Ben Gurion University of the Negev
Wednesday October 9 between 10:30 and 11:00 MDT [2019-10-09T10:30:00.00-06:00]
Graeme Milton of University of Utah, On the correspondence between subspace collections and Herglotz functions
Wednesday October 9 between 11:00 and 11:30 MDT [2019-10-09T11:00:00.00-06:00]
Daniel Sjoberg of Lund University
Thursday October 10 between 09:00 and 10:00 MDT [2019-10-10T09:00:00.00-06:00]
Christophe Caloz of École Polytechnique of Montréal, Spacetime Metamaterials: Concepts and Challenges
Thursday October 10 between 10:30 and 11:00 MDT [2019-10-10T10:30:00.00-06:00]
Maxence Cassier of Aix-Marseille University, Mathematical models for dispersive electromagnetic waves
Thursday October 10 between 11:00 and 11:30 MDT [2019-10-10T11:00:00.00-06:00]
Alexander Figotin of University of California at Irvine, Nevanlinna functions in the theory of amplification
Thursday October 10 between 13:30 and 14:00 MDT [2019-10-10T13:30:00.00-06:00]
Aaron Welters of Florida Institute of Technology - Melbourne
Thursday October 10 between 14:00 and 14:30 MDT [2019-10-10T14:00:00.00-06:00]
Elena Cherkaev of University of Utah, Pade approximation of Herglotz functions and applications to composite materials
Thursday October 10 between 14:30 and 15:00 MDT [2019-10-10T14:30:00.00-06:00]
Yury Grabovsky of Temple University, On stability of extrapolation of complex electromagnetic permittivity functions
Thursday October 10 between 15:30 and 16:00 MDT [2019-10-10T15:30:00.00-06:00]
Christian Kern of University of Utah, Towards optimal bounds on the complex permittivity of isotropic two-phase composites
Thursday October 10 between 16:00 and 16:30 MDT [2019-10-10T16:00:00.00-06:00]
Yevhen Ivanenko of Linnaeus University, Approximation and optimization based on quasi-Herglotz functions
Thursday October 10 between 16:30 and 17:00 MDT [2019-10-10T16:30:00.00-06:00]
Niklas Wellander of Swedish Defence Research Agency, FOI
Friday October 11 between 09:00 and 10:00 MDT [2019-10-11T09:00:00.00-06:00]
Annemarie Luger of Stockholm University, From Herglotz-Nevanlinna to Quasi-Herglotz

Physics-Dynamics Coupling in Earth System Models (Oct 13 to 18)

Monday October 14 between 09:00 and 10:00 MDT [2019-10-14T09:00:00.00-06:00]
Peter Lauritzen of National Center for Atmospheric Research, Welcome and Introduction

Spaces of Embeddings: Connections and Applications (Oct 13 to 18)

Monday October 14 between 09:00 and 10:00 MDT [2019-10-14T09:00:00.00-06:00]
Tom Goodwillie of Brown University, Embeddings and orthogonal calculus

Physics-Dynamics Coupling in Earth System Models (Oct 13 to 18)

Monday October 14 between 10:30 and 11:30 MDT [2019-10-14T10:30:00.00-06:00]
Alistair Adcroft of Princeton University, Ocean models

Spaces of Embeddings: Connections and Applications (Oct 13 to 18)

Monday October 14 between 10:30 and 11:30 MDT [2019-10-14T10:30:00.00-06:00]
Pascal Lambrechts of Universite de Louvain, cosimplicial model for embedding spaces

Physics-Dynamics Coupling in Earth System Models (Oct 13 to 18)

Monday October 14 between 14:20 and 15:00 MDT [2019-10-14T14:20:00.00-06:00]
Remi Tailleux of University of Reading, Ocean breakout 1
Monday October 14 between 15:30 and 16:30 MDT [2019-10-14T15:30:00.00-06:00]
Florian Lemarié of Inria - Univ. Grenoble Alpes, Coupled atmosphere-ocean system

Spaces of Embeddings: Connections and Applications (Oct 13 to 18)

Monday October 14 between 15:30 and 16:30 MDT [2019-10-14T15:30:00.00-06:00]
Tadayuki Watanabe of Shimane University, Families of diffeomorphisms of 4-manifolds via graph surgery

Physics-Dynamics Coupling in Earth System Models (Oct 13 to 18)

Tuesday October 15 between 09:00 and 10:00 MDT [2019-10-15T09:00:00.00-06:00]
Peter Lauritzen of National Center for Atmospheric Research, Atmosphere models I

Spaces of Embeddings: Connections and Applications (Oct 13 to 18)

Tuesday October 15 between 09:00 and 10:00 MDT [2019-10-15T09:00:00.00-06:00]
Christine Lescop of Université Grenoble Alpes

Physics-Dynamics Coupling in Earth System Models (Oct 13 to 18)

Tuesday October 15 between 10:30 and 11:30 MDT [2019-10-15T10:30:00.00-06:00]
Almut Gassmann of Leibniz-Institut fur Atmospharen physik, Atmosphere models II

Spaces of Embeddings: Connections and Applications (Oct 13 to 18)

Tuesday October 15 between 10:30 and 11:30 MDT [2019-10-15T10:30:00.00-06:00]
Michael Polyak of Technion, Configuration spaces and combinatorics of Milnor's mu-invariants

Physics-Dynamics Coupling in Earth System Models (Oct 13 to 18)

Tuesday October 15 between 13:30 and 15:00 MDT [2019-10-15T13:30:00.00-06:00]
Hans Johansen of Lawrence Berkeley National Lab, Atmosphere breakout 1

Spaces of Embeddings: Connections and Applications (Oct 13 to 18)

Tuesday October 15 between 13:30 and 14:30 MDT [2019-10-15T13:30:00.00-06:00]
Apurva Nakade of University of Western Ontario, Manifold calculus, convex integration, h-principles

Physics-Dynamics Coupling in Earth System Models (Oct 13 to 18)

Tuesday October 15 between 15:30 and 17:30 MDT [2019-10-15T15:30:00.00-06:00]
Chris Eldred of INRIA - Université de Grenoble Alpes, Atmosphere breakout 1 (continued)
Wednesday October 16 between 09:00 and 10:00 MDT [2019-10-16T09:00:00.00-06:00]
Philip Rasch of Pacific Northwest National Laboratory, Physics 1

Spaces of Embeddings: Connections and Applications (Oct 13 to 18)

Wednesday October 16 between 09:00 and 09:30 MDT [2019-10-16T09:00:00.00-06:00]
Dev Sinha of University of Oregon, Graph complexes ?
Wednesday October 16 between 09:30 and 10:00 MDT [2019-10-16T09:30:00.00-06:00]
Arnaud Mortier of University of Caen Normandy
Wednesday October 16 between 10:30 and 11:30 MDT [2019-10-16T10:30:00.00-06:00]
Danica Kosanovic of Max Planck Institute for Mathematics, Evaluation maps for classical knots

Physics-Dynamics Coupling in Earth System Models (Oct 13 to 18)

Wednesday October 16 between 10:30 and 11:30 MDT [2019-10-16T10:30:00.00-06:00]
Hui Wan of Pacific Northwest National Laboratory, Physics breakout 1
Thursday October 17 between 09:00 and 10:00 MDT [2019-10-17T09:00:00.00-06:00]
Vince Larson of University of Wisconsin Milwaukee, Physics 2
Thursday October 17 between 10:30 and 11:30 MDT [2019-10-17T10:30:00.00-06:00]
Ben Shipway of Met Office, Atmosphere breakout 2
Thursday October 17 between 15:30 and 17:30 MDT [2019-10-17T15:30:00.00-06:00]
Christiane Jablonowski of University of Michigan, Atmosphere breakout 4
Friday October 18 between 10:30 and 11:30 MDT [2019-10-18T10:30:00.00-06:00]
Nicholas Kevlahan of McMaster University, Wrap up and future directions

Theoretical Foundations of Relativistic Hydrodynamics (Nov 24 to 29)

Monday November 25 between 09:00 and 10:00 MDT [2019-11-25T09:00:00.00-06:00]
Pavel Kovtun of University of Victoria
Monday November 25 between 10:30 and 11:30 MDT [2019-11-25T10:30:00.00-06:00]
Radoslaw Ryblewski of Institute of Nuclear Physics Polish Academy of Sciences
Monday November 25 between 15:30 and 16:30 MDT [2019-11-25T15:30:00.00-06:00]
Huichao Song of Peking University
Monday November 25 between 16:30 and 17:30 MDT [2019-11-25T16:30:00.00-06:00]
Amos Yarom of Technion
Tuesday November 26 between 09:00 and 10:00 MDT [2019-11-26T09:00:00.00-06:00]
Michael Strickland of Kent State University
Tuesday November 26 between 10:30 and 11:30 MDT [2019-11-26T10:30:00.00-06:00]
Saso Grozdanov of MIT
Tuesday November 26 between 14:00 and 15:00 MDT [2019-11-26T14:00:00.00-06:00]
Jasmine Brewer of MIT
Tuesday November 26 between 15:30 and 16:30 MDT [2019-11-26T15:30:00.00-06:00]
Jacquelyn Noronha-Hostler of Rutgers University
Tuesday November 26 between 16:30 and 17:30 MDT [2019-11-26T16:30:00.00-06:00]
Aleksas Mazeliauskas of Heidelberg University/CERN